Podziel się rodzinnym przepisem.

Macie w domu rodzinne przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie? A może przyrządzacie potrawy „na oko” według tego, co przekazywały Wam babcie lub ciocie, albo dziadek?

Szukamy zduńskowolskich receptur, które zalegają w szufladach lub są rodzinną tradycją. Chcemy przyjrzeć się temu, co wyróżnia naszą lokalną kuchnię.

Czy przetrwały jeszcze smaki, które są mieszanką robotniczych tradycji, bliskości rozległych wsi oraz wielu kultur, które zamieszkiwały Zduńską Wolę?

Jeśli podzielicie się przepisami, staną się one częścią plenerowej wystawy, którą zaprezentujemy we wrześniu podczas Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zebrane receptury wzbogacą Archiwum Ludzkich Historii, które jest działaniem planowanym w projekcie „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej”. Jako partnerzy Miasta Zduńska Wola realizujemy go wspólnie już od dwóch lat.
Na rodzinne przepisy czekamy do 5 września. Można przesyłać je na adres email: projekty@muzeumzdunskawola.pl lub przynosić bezpośrednio do muzeum.

Skip to content
Verified by MonsterInsights