Współpraca

Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola współpracuje wraz z innymi instytucjami kultury w naszym mieście. Wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jerzego Szaniawskiego organizowaliśmy zajęcia i wystawę dla osób niewidomych i słabowidzących z Polskiego Związku Niewidomych w Zduńskiej Woli. Przy organizacji wystaw współdziałamy również z innymi muzeami w Polsce, dzięki czemu nasze ekspozycje czasowe są bogatsze, a zwiedzający mogą obejrzeć eksponaty, których na co dzień w mieście nie zobaczą.

Darczyńcy

Bez eksponatów nie byłoby muzeum. Są materialnym świadectwem naszej kultury. Bez Darczyńców nie byłoby muzeum. Dzięki nim budujemy miejsce, w którym odzwierciedla się to, kim byli i kim są Zduńskowolanie. Poszukujemy, badamy, przekazujemy dalej.

Składamy wielkie podziękowania dla wszystkich osób, które przekazują do muzeum cenne pamiątki. Zachęcamy również do dzielenia się historiami i wspomnieniami, które pogłębiają naszą wiedzę o mieście i ubogacają muzealne archiwum.

Wolontariat

Angażując zwiedzających w muzealne życie staramy się pobudzać ich kreatywne myślenie, współtworzyć i współorganizować otaczającą przestrzeń. Dzięki czynnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności powstały m.in. takie projekty jak Muzeum to ja! (którego efektem jest film o historii miasta – Miejsce, w którym mieszkam) czy Genius Loci – płyta hip-hopowa o Zduńskiej Woli, a także gra planszowa Miasto Dwóch Herbów, którą pomogli tworzyć muzealni wolontariusze.
Każdy mieszkaniec naszego miasta, który chciałby włączyć się w muzealne działania może zostać naszym wolontariuszem.

Skip to content
Verified by MonsterInsights