Jak dojechać do Skansenu

Pociągiem

Trasa Łódź – Poznań: Wysiądź na stacji Zduńska Wola, następnie wsiądź w autobus nr 1, 5 lub 6 w kierunku Leśmiana lub Sędziejowice (przystanek na lewo po wyjściu ze stacji) – zobacz to miejsce w Google Street View;

Trasa Kraków – Gdynia: Wysiądź na stacji Zduńska Wola Karsznice, następnie wsiądź w autobus nr 5, 6 lub Z w kierunku Leśmiana lub Sędziejowice (po wyjściu ze stacji przejdź przez ulicę, autobus w kierunku południowo-wschodnim) – zobacz to miejsce w Google Street View.

Autobusem:

Jadąc z centrum Zduńskiej Woli:

linia 1, kierunek Leśmiana – należy wysiąść na przystanku ul. 1 Maja/Karsznicka;
linia 5, kierunek Sędziejowice  – należy wysiąść na przystanku ul. Leśmiana;
linia 6, kierunek Leśmiana – należy wysiąść na przystanku ul. Leśmiana;
linia Z, kierunek Leśmiana – należy wysiąść na przystanku ul. Leśmiana.

Po wyjściu z autobusu:

  • z przystanku na rogu ulic 1 Maja i Karsznickiej (linia 1) – idź w kierunku wschodnim, skręć w prawo w ulicę Karsznicką – zobacz w Google Street View (na zdjęciach nie ma jeszcze przystanku), następnie skręć w lewo na wiadukt, za wiaduktem skręć w prawo w ulicę Kolejową, następnie dotrzesz do bramy Skansenu;
  • z przystanku przy ulicy Leśmiana (linia 5, 6, Z) – idź w kierunku wschodnim w stronę wiaduktu – zobacz w Google Street View, przejdź na wprost przez skrzyżowanie z ulicą Karsznicką, następnie przez wiadukt nad torami kolejowymi, za wiaduktem skręć w prawo w ulicę Kolejową, potem dotrzesz do bramy Skansenu.

Samochodem:

Jadąc drogą ekspresową S8 należy zjechać na węźle Zduńska Wola Wschód (Karsznice). Następnie na rondzie kieruj się w stronę Zduńskiej Woli. Po przejechaniu 2,3 km skręć w prawo na wiadukt. Po przejechaniu wiaduktem ponownie skręć w prawo. Po około 200 m zobaczysz bramę Skansenu (zobacz).

Jadąc drogą Łask – Zduńska Wola – Sieradz (dawna krajowa 12/14, obecnie droga wojewódzka 482) od strony wschodniej (od Łodzi w stronę Sieradza) – zaraz za tablicą informującą o wjeździe do Zduńskiej Woli przejedziesz przez wiadukt, zaraz za nim skręć w lewo w ulicę Karsznicką (zobacz). Właśnie na tym skrzyżowaniu zobaczysz ustawiony parowóz wąskotorowy Px48. Jadąc dalej ulicą Karsznicką w kierunku wschodnim dotrzesz do skrzyżowania z ulicą Leśmiana (zobacz), skręć w lewo na wiadukt nad torami kolejowymi, za wiaduktem skręć w prawo w ulicę Kolejową (zobacz). Wkrótce zobaczysz bramę Skansenu (zobacz).

Jadąc drogą (dawna droga krajowa nr 12/14, obecnie droga wojewódzka 482) od strony zachodniej (od Sieradza w stronę Łasku) – po minięciu centrum, przed wyjazdem ze Zduńskiej Woli, po prawej stronie zobaczysz parowóz Px-48. Przed nim, skręć w prawo w ulicę Karsznicką (zobacz). Jadąc dalej cały czas ulicą Karsznicką w kierunku wschodnim dotrzesz do skrzyżowania z ulicą Leśmiana (zobacz), skręć w lewo na wiadukt nad torami kolejowymi, za wiaduktem skręć w prawo w ulicę Kolejową (zobacz). Wkrótce zobaczysz bramę Skansenu (zobacz).

 

Czy te wskazówki były pomocne?

Skip to content
Verified by MonsterInsights