Category: Projekty

Podsumowanie projektu Barwy Wspólne – Poczuj Polskę.

  Po dwóch tygodniach intensywnych warsztatów zakończyliśmy program Narodowego Centrum Kultury „Barwy Wspólne – Poczuj Polskę”.  W akcji wzięły udział dzieci z półkolonii Wędrującego Artystycznego Lata w wieku 7-10 lat z  oraz dzieci z dyżurującego Publicznego Przedszkola nr 2  w Zduńskiej Woli w wieku 5-6 lat. Łącznie odbyło się 20 godzin warsztatów. Barwy Wspólne – …

Kontynuuj czytanie

Muzeum bierze udział w programie „Barwy Wspólne – Poczuj Polskę” Narodowego Centrum Kultury

W lipcu w muzeum odbędą się warsztaty w ramach programu „Barwy wspólne — poczuj Polskę” z Narodowego Centrum Kultury. Czeka nas odszukiwanie historii w literach i fotografii, przyrodzie, ruchu, dźwiękach i polskim języku, a nawet w smakach letnich owoców. Towarzyszyć nam będzie edukacyjny pakiet sensoryczny, który zachęca do budowania relacji i więzi społecznych, dzięki któremu …

Kontynuuj czytanie

Archiwum Ludzkich Historii już działa.

Miło nam poinformować, że dostępne są już nagrania składające się na „Archiwum Ludzkich Historii”, czyli efekt projektu „60+ smart city – innowacje, jako efekt współpracy międzypokoleniowej”. Są to opowieści, które składają się na historię naszego miasta, zebrane w jednym miejscu. Osobiste relacje i wspomnienia z życia zawodowego, rodzinnego, sąsiedzkiego, z miejsc, w których mieszkańcy rozwijali …

Kontynuuj czytanie

Podziel się rodzinnym przepisem.

Macie w domu rodzinne przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie? A może przyrządzacie potrawy „na oko” według tego, co przekazywały Wam babcie lub ciocie, albo dziadek? Szukamy zduńskowolskich receptur, które zalegają w szufladach lub są rodzinną tradycją. Chcemy przyjrzeć się temu, co wyróżnia naszą lokalną kuchnię. Czy przetrwały jeszcze smaki, które są mieszanką robotniczych tradycji, …

Kontynuuj czytanie

Warsztaty dla osób 60+

Już za moment rusza kolejna odsłona projektu „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej”, którego jesteśmy partnerem. Warsztaty dla Seniorów z: obsługi spraw urzędowych przez internet, pisanie tekstów i tworzenie grafik komputerowych, zakładanie profili na Facebooku i Instagramie. Podczas warsztatów seniorów będzie wspierać młodzież. Wspólnie spróbują swoich sił m.in. w pilotowaniu drona, wykonywaniu …

Kontynuuj czytanie

Skwer integrujący pokolenia

Od 2019 roku Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola jest partnerem Miasta Zduńska Wola w programie „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej”. Co prawda pandemia pokrzyżowała plany dotyczące prowadzenia warsztatów i szkoleń dla Seniorów (które rozpoczęły się spotkaniem integracyjnym wokół muzealnej gry planszowej „Miasto Dwóch Herbów”), jednak pozostałe działania odbywały się zgodnie z …

Kontynuuj czytanie

Oficjalne zakończenie projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”

Zapraszamy na zakończenie projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”. Z oczywistych względów spotykamy się online. Mamy jednak nadzieję, że to nie koniec, a dopiero początek!Przewodnik edukacyjny oraz Interaktywna Mapa zwiedzania Zduńskiej Woli są już dla Was dostępne. 💪 Dla utrwalenia przypominamy:☑️ wejście na Interaktywną Mapę dostępne jest ze strony www.muzeumzdunskawola.pl, gdzie klikając …

Kontynuuj czytanie

Testowanie przewodnika edukacyjnego w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”.

Zakończyliśmy testowanie folderu edukacyjnego, który powstaje w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”. Tym samym mamy już pierwszych ŁOWCÓW WSPOMNIEŃ. Dziękujemy za wszelkie uwagi. 😄 Warto konfrontować pierwotne wizje z rzeczywistym odbiorem. 😉Dziękujemy osobom indywidualnym oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Zduńskiej Woli przy ul. Łaskiej 59 za wspaniałą atmosferę. Oficjalne zakończenie …

Kontynuuj czytanie

„CO NAS ŁĄCZY?” – warsztaty tworzenia instalacji artystycznych w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”

Tworzenie instalacji artystycznych to ostatnia część warsztatów przewidziany w ramach projektu. Tutaj zależało nam na poznaniu budowy i znaczenia metafory, a przez to poszukaniu niesztampowych podobieństw pomiędzy eksponatami, a rzeczami, budynkami, miejscami w przestrzeni Zduńskiej Woli. Dzięki połączeniu odległych zjawisk z eksponatami uczestnicy stworzyli trzy mini instalacje artystyczne pod opieką artysty plastyka Agaty Kałużewskiej z …

Kontynuuj czytanie

DŹWIĘKOŚLADY – warsztaty dźwiękowe w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”.

Za nami intensywne warsztaty dźwiękowe. To trzecie z czterech przygotowanych w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”. Tym razem wykorzystywaliśmy zmysł słuchu i nagrywaliśmy odgłosy muzealnych eksponatów oraz poszukiwaliśmy miejsc w przestrzeni Z duńskiej Woli, które do nich nawiązują. W ten sposób połączyliśmy np.: odgłos próbników z fabryki Józefa Sznajdra z …

Kontynuuj czytanie

Skip to content
Verified by MonsterInsights