DŹWIĘKOŚLADY – warsztaty dźwiękowe w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”.

Za nami intensywne warsztaty dźwiękowe. To trzecie z czterech przygotowanych w ramach projektu „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy”.

Tym razem wykorzystywaliśmy zmysł słuchu i nagrywaliśmy odgłosy muzealnych eksponatów oraz poszukiwaliśmy miejsc w przestrzeni Z duńskiej Woli, które do nich nawiązują.

W ten sposób połączyliśmy np.: odgłos próbników z fabryki Józefa Sznajdra z tym, co dzieje się wokół tego budynku. Każdy eksponat pochodzi przecież z jakiegoś miejsca

Za możliwość nagrania dźwięków dziękujemy redakcji Zduńska Wola Nasze Miasto.pl oraz Kawiarni Literackiej, mieszczącej się w Zduńskowolskim Centrum Integracji „Ratusz”.

Efekty już wkrótce pokażemy na naszej dźwiękowej mapie miasta.

A swoją drogą potraficie naśladować odgłos gotującej się zupy, tłukącej się filiżanki lub kamienia, który spada na beton? Spróbujcie zagrać w takie kalambury, polecamy 😉😁


Zajęcia prowadził pan Piotr Jaraszkiewicz, producent i raper, odpowiedzialny m.in. za projekt muzyczno-hstoryczny „Genius Loci”.

Projekt „Koniec i początek, czyli nowe historie starych rzeczy, dofinansowany jest z programu PATRIOTYZM JUTRA Muzeum Historii Polski.

Biały Kwadrat
PJ RGB
Skip to content
Verified by MonsterInsights