Otwarcie wystawy „TKANKA SNU”

„TKANKA SNU” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy czasowej, którą właśnie otworzyliśmy. Autorką ekspozycji jest Agnieszka Paradecka – absolwentka Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Studia magisterskie odbyła na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Specjalizuje się w projektowaniu tkaniny drukowanej.

„Tkaniny prezentowane na wystawie powstały na podstawie wcześniej robionych szkiców. Część obiektów, to elementy pracy dyplomowej. Na niektórych jako zjawy nocne przedstawione są zwierzęta. W przypadku kilku tkanin, projekt budowany jest poprzez nakładanie poszczególnych warstw i ich różnicowanie. Większość realizacji wykonana jest w technice druku sublimacyjnego na podłożu poliestrowym.

Na wystawie pojawiają się abstrakcyjne formy, utrzymane w monochromatycznej kolorystyce, ujęte w strukturach instalacji. Kompozycja projektu składa się z wielu elementów. W przestrzeni snu znajdują się formy wydrukowane na włókninie poliestrowej, tkaniny transparentne oraz abstrakcyjne i jednocześnie organiczna forma, zbudowana z czarnych taśm. Dodatkowo powstała realizacja na tkaninie półprzezroczystej.” – A. Paradecka

DSC 0132 1
DSC 0134
DSC 0137 1

Wystawa została zorganizowana we współpracy z fundacją sztuki ART AFFERA. To już kolejna wspólna inicjatywa.

Wystawa będzie w muzeum czynna do końca sierpnia. ZAPRASZAMY!

Skip to content
Verified by MonsterInsights