Uroczyste Spotkanie Darczyńców 2020

Wczoraj wieczorem podziękowaliśmy wszystkim osobom, które w zeszłym roku, przekazały do muzeum cenne pamiątki, powiększając tym samym jego zbiory.

Od tego czasu otrzymaliśmy 7961 eksponatów w formie: dokumentów, wspomnień, fotografii, obrazów, medali, narzędzi związanych z różnymi zawodami wykonywanymi na terenie Zduńskiej Woli.

Przekazało je ponad 60 osób. Czterem osobom, które podarowały najcenniejsze eksponaty, przyznaliśmy nagrodę „Przyjaciel Muzeum”.

Taką nagrodę przyznaliśmy także za współpracę osobom, które wspierają muzeum w działaniach wystawienniczych i edukacyjnych.

Pozostałe osoby otrzymały pamiątkowe podziękowania oraz egzemplarz gry „Miasto Dwóch Herbów”.

Wszystkim Darczyńcom Muzeum oraz przybyłym gościom bardzo dziękujemy.

Nagroda PRZYJACIEL MUZEUM

Cztery równorzędne nagrody za NAJCENNIEJSZE EKSPONATY:

Bożenna Maciejewska – zbór fotografii oraz drzewo genealogiczne ( zawierające dane rodzin od początku XIX w.) wykonane na przełomie lat ‘30 oraz ‘40 XX w., związane z osadnikami pochodzenia niemieckiego, prowadzone przez uczennicę jednej ze zduńskowolskich szkół.

Wojciech Gotwald – zbiór fotografii oraz dokumentów związanych z rodziną Gotwaldów, w tym Hilarym Gotwaldem, harcmistrzem Hufca ZHP w okresie międzywojennym.

Andrzej Wróblewski – dokumenty oraz wspomnienia Jana Wróblewskiego (ojca darczyńcy), więźnia obozów koncentracyjnych oraz zbiór medali z przełomu XIX i XX w.

Sławomir Zakrzewski – zbiór 7652. fotografii dotyczących życia społeczno – kulturalnego Zduńskiej Woli z lat ‘80 XX w.

Cztery równorzędne nagrody za współpracę:

Remigiusz Witkowski – za wsółprowadzenie Debat Historycznych.

Jarosław Pawłowski i Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Chrobry I” – za wieloletnią współpracę przy wystawach i wydarzeniach dotyczących m.in. Powstania Warszawskiego;

Jakub Kocobolski i Grupa Motocyklowa APC MOTO – PASJA – za współpracę przy wystawie „Motopotrzeba-Motopasja” trwającej podczas Nocy Muzeów 2019.

Daniel Kiedrowski, Szymon Bartos, Igor Wiśniewski – za przygotowanie wystawy „Karsznice. Gospodarcza Lokomotyw między morzem a górami” obejmującej fotografie oraz wywiady z pracownikami Taboru Kolejowego w Karsznicach.

Specjalne podziękowanie:

Zenobia Radwańska – społeczniczka za wygranie pawilonu ekspozycyjnego do Skansenu Lokomotyw w Karsznicach w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 r.

Spotkanie odbyło się w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38.

IMG 0065 E1582369617439

tekst: Gabriela Górska

zdjęcia: Marta Gmyrek

Skip to content
Verified by MonsterInsights