Europejskie DNI Dziedzictwa 2019

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa. Tym razem hasłem przewodnim Dni jest „Polski splot”. Muzeum włącza się w to wydarzenie poprzez wystawę „Karsznice – gospodarcza lokomotywa między morzem i górami” oraz spacer po dawnej Parowozowni Karsznice (obecnej PKP Cargo) oraz skupisku infrastruktury kolejowej.

Oprowadzanie odbędzie się w godzinach 12.00, 13.30 i 15.00 (max. 30 osób na jedną wycieczkę). Miejsce: ul. Kolejowa 6 (brama przed Skansenem
Lokomotyw w Karsznicach).

Parowozownia splatała ze sobą linię kolejową Herby Nowe – Gdynia, łączącą zabory po odzyskaniu niepodległości. Jej budowa związała ze sobą życie ludzi, którzy przyjechali z różnych regionów kraju, by
budować od podstaw społeczność pełną pasji i gotową do pracy.

W tym roku Łódzki Dom Kultury przygotował dla Państwa jeszcze więcej ciekawych gadżetów związanych z EDD! Oprócz informatorów będziemy rozdawać także koszulki, notatniki, odblaskowe opaski na rękę, widokówki i torby naramienne w postaci worków.

Wszystkich, którzy wybierają się na tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa informujemy, że w trakcie zwiedzania będzie możliwy (płatny) przejazd drezyną. Cena przejazdu: 5 zł.
Zachęcamy do przejażdżki.

ZAPRASZAMY!

Skip to content
Verified by MonsterInsights