Wspominaliśmy Stanisława Klingera

http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/2019/02/wspominalismy-stanisawa-klingera.html

Wczoraj nastąpiło oficjalne odsłonięcie „Ławeczki Stasia Klingera”, która stanęła na placu przy Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ. 24. lutego jest datą symboliczną – to bowiem dzień urodzin pana Stanisława. Mimo, iż pogoda nie była zbyt łaskawa, pamięć Stanisława Klingera uczciliśmy w naprawdę licznym gronie. Wśród zebranych gości znalazła się najbliższa rodzina bohatera spotkania.

Po odsłonięciu pomnika, zgromadzeni goście mogli obejrzeć wystawę prac oraz „Galerię Niepospolitych Zduńskowolan” autorstwa pana Klingera. Następnie odbył się spektakl upamiętniający tego szczególnego człowieka, którego wszyscy kojarzą z wieloma talentami i pasją twórczą. Wspomnieniom towarzyszyło głębokie wzruszenie i momenty uśmiechu. Ci, którzy mieli okazję opowiedzieć nieco o panu Stanisławie, przedstawiali liczne anegdoty związane z jego postacią.

Ważną dla muzeum częścią ceremonii było przekazanie oryginalnego wiersza na cześć Publicznego Przedszkola numer 3 w Zduńskiej Woli, spisanego przez Stanisława Klingera. Pan Stanisław pracował na rzecz przedszkola i był jego częstym gościem. Wiele pamiątek związanych z jego osobą można znaleźć właśnie w tej placówce.

Skip to content
Verified by MonsterInsights