Category: Bez kategorii

Krótka historia telefonu

Ciekawi Was kto wymyślił jedno z najbardziej potrzebnych urządzeń? Sięgajcie po skondensowaną historię!

KRYMINALNE HISTORIE – „Zabójstwo dyrektora ze Zduńskiej Woli”

KRYMINALNE HISTORIE – „Zaginieni chłopcy”

KRYMINALNE HISTORIE – „Pechowi bandyci, czyli Gang Olsena po zduńskowolsku”

KRYMINALNE HISTORIE – „Droga drzemka Szmula Goldberga”

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Na nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu zdrowia, pokoju ducha i radości! Niech ten czas będzie naprawdę wyjątkowy.

WIELKI POST – tradycje i zwyczaje

    Wielkimi krokami zbliża się czas Wielkiego Postu. W tradycji chrześcijańskiej jest to okres zadumy, pokuty oraz duchowej przemiany. Ten czterdziestodniowy etap wyciszenia jest przygotowaniem na największe Święto Kościoła katolickiego – Wielkanoc. Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, kiedy to kapłan posypuje głowy wiernych popiołem pochodzącym ze spalonych palemek z Niedzieli Palmowej. Podczas …

Kontynuuj czytanie

PODWIECZORKI Z HISTORIĄ

Zapraszamy na kolejny wykład z serii PODWIECZORKI Z HISTORIĄ! Tym razem dyrektor Tomasz Polkowski wygłosi prelekcję pt. „Armia Krajowa w Zduńskiej Woli. Ostatnie miesiące przed zajęciem miasta przez Armię Czerwoną”. 14.02.2024 r., godzina 17:00 w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

ZAPRASZAMY NA FERIE Z MUZEUM

Zapraszamy na ferie zimowe w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola! zwiedzanie z folderem edukacyjnym oraz interaktywną mapą w ramach projektu „Koniec i początek” dla osób indywidualnych; warsztaty z muzealnego pakietu edukacyjnego dla grup zorganizowanych (po wcześniejszym umówieniu).  

Otwarcie wystawy „To nie był sen”

W niedzielę 10.12.2023 r. w naszym Muzeum odbył się wernisaż wystawy „To nie był sen”. Wystawa jest niezwykła ponieważ opowiada o losach Ignacego Spętanego (1896-1941) ofiary Oświęcimia oraz poległego w Bitwie nad Bzurą Walentego Pośpiecha (1912-1939), pradziadków Marta Spętana naszej wolontariuszki. Pomysłodawcą wystawy jest Marta Spętana, która wspólnie z Danielem Buszyńskim, historykiem pracującym w naszej …

Kontynuuj czytanie

Skip to content
Verified by MonsterInsights