Category: Wystawy czasowe

UWAGA WYSTAWA „To nie był sen”

Dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasz Polkowski zaprasza na wernisaż wystawy „To nie był sen”. Wystawa opowiada o losach Walentego Pośpiecha (1912-1939) oraz Ignacego Spętanego (1896-1941), pradziadków wolontariuszki naszego Muzeum Marty Spętanej. Punktem wyjścia do budowania ekspozycji były prace jej autorstwa przygotowane w ramach muzealnego konkursu „Rodzinne historie”. W losach Walentego oraz Ignacego jak …

Kontynuuj czytanie

FINISAŻ WYSTAWY „ŚLAD PAMIĘCIOWY. IZABELI ŁAPIŃSKIEJ”

11 października o godzinie 18.00  finisaż wystawy i artystycznej instalacji multimedialnej „Ślad pamięciowy” profesor Izabeli Łapińskiej. Zapraszamy do naszej, czyli Skansenu Lokomotyw i Urządzeń przy ul. Kolejowej 6. O otwarciu wystawy pisaliśmy tu: WYSTAWA „Ślad pamięciowy” Izabela Łapińska  

UWAGA WYSTAWA „Ślad pamięciowy” Izabela Łapińska

Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola zaprasza do swojej filii Skansenu Lokomotyw i Urządzeń przy ul. Kolejowej 6 na pokaz artystycznej instalacji multimedialnej „Ślad pamięciowy” profesor Izabeli Łapińskiej. Wernisaż 17 września 2023 r. godzina 19. 00  Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola filia Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych ul. Kolejowa 6. Wystawa czynna do 11.10.2023 r. Finisaż …

Kontynuuj czytanie

NOC MUZEÓW 2023

Uwaga! Już w tę sobotę, czyli 13 maja zapraszamy na Noc Muzeów, tym razem w osobliwej odsłonie. Plan wydarzenia: Od godziny 16.00 do godziny 21.00 będzie można zwiedzać bezpłatnie Skansen Lokomotyw -filię Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, ul. Klejowa 6. Od godziny 18 do 24.00 w Muzeum przy ul. Złotnickiego 7 udostępniamy do zwiedzania wystawę …

Kontynuuj czytanie

PLAC ZABAW | WERNISAŻ WYSTAWY

Trwa wernisaż wystawy Beaty Szczepaniak pt. „PLAC ZABAW”. Ekspozycja składa się z obiektów, które na czas jej trwania straciły swoje tytuły. Autorka chce, by wystawa „działa się” tu i teraz, razem z Odbiorcą. „PLAC ZABAW” to miejsce, któremu Widz sam nadaje znaczenie.  Rzeźby przedstawione na wystawie są wyrazem wielkiego upodobania Artystki do formy. Tych, którzy …

Kontynuuj czytanie

„PLAC ZABAW” | wernisaż wystawy Beaty Szczepaniak

Razem z fundacją sztuki ART Affera zapraszamy na otwarcie wystawy prac Beaty Szczepaniak „PLAC ZABAW”. Beata Szczepaniak ur.1988 r. w Zduńskiej Woli, rzeźbiarka, artystka wizualna, projektantka. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu(2014). Największą uwagę kieruje ku formie i jej uwikłaniu w przestrzeni. W swoich pracach uwielbia bawić się formą, układem …

Kontynuuj czytanie

Wystawa „Powstanie Styczniowe w Zduńskiej Woli i okolicach” już otwarta

Z  okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego  otworzyliśmy wystawę „POWSTANIE STYCZNIOWE W ZDUŃSKIEJ WOLI I OKOLICACH”. Na wystawie można przeczytać m.in. o sytuacji w regionie przed wybuchem Powstania Styczniowego oraz przebiegu walk na terenie ówczesnego powiatu sieradzkiego, w którego skład wchodziła Zduńska Wola. Przyjrzeliśmy się także poglądom stronnictwa „białych” i „czerwonych” na drogę do odzyskania …

Kontynuuj czytanie

„POWSTANIE STYCZNIOWE W ZDUŃSKIEJ WOLI I OKOLICACH” | WYSTAWA

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Powstanie styczniowe w Zduńskiej Woli i okolicach”. Otwarcie ekspozycji jest częścią obchodów 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. 22. stycznia (niedziela) 2023 r., godzina 12:30, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Ocalały z ognia. Historia Aszera Aud Sieradzkiego

„Ocalały z ognia. Historia Aszera Aud Sieradzkiego” autorstwa dr Kamili Klauzińskiej. Wystawa poświęcona Aszerowi Aud Sieradzkiemu, zduńskowolaninowi ocalałemu z Holokaustu. W otwarciu wystawy wezięli udział synowie Aszera: Tziki Aud i Yossi Aud z Izraela.   Asher Sieradzki urodził się w Zduńskiej Woli w 1928 roku. Mieszkał na ulicy Stęszyckiej (obecnie Getta Żydowskiego). Tutaj spędził dzieciństwo, …

Kontynuuj czytanie

Fotorelacja z 80. rocznicy likwidacji getta w Zduńskiej Woli.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom na uroczystość 80. rocznicy likwidacji zduńskowolskiego getta. Podczas uroczystości na cmentarzu, po przemówieniach okolicznościowych, zmówiona została wspólna modlitwa przez rabina, księdza kościoła katolickiego i proboszcza kościoła ewangelickiego. Odczytane zostały także słowa Michaela Traisona i Dr Carrie Burns. Na zakończenie uroczystości odczytamy imiona i nazwiska osób zamordowanych w trakcie likwidacji getta. W …

Kontynuuj czytanie

Skip to content
Verified by MonsterInsights