Dzień Dziecka – Łowcy Wspomnień

Podczas ostatnich dwóch tygodni przez muzeum przeszła fala Łowców Wspomnień. Prawie 150 dzieci z klas I-IV poznawało historię Zduńskiej Woli z pomocą czółenka Stefana i pozostałych członków muzealnego gangu Przewodników.

Stefan Czółenko oraz pozostali „Przewodnicy” muzealnych sal, dzielili się z dziećmi swoimi wspomnieniami. Zadaniem uczestników było odgadnąć skąd pochodzą.

Nie obyło się oczywiście bez dużej ilości pytań o historyczne fakty ( i nie tylko 😁).

To właśnie w dzieciach cienimy najbardziej – nieskrępowaną chęć poznawania i odkrywania świata. Drogie Dzieci – pytajcie jak najwięcej, bo to ciekawość jest pierwszym stopniem do kreatywności. Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny.


Na koniec zmagań wszyscy otrzymywali nagrody w postaci worków, zakładek do książek i przypinek. Dziękujemy za wiele miłych słów wszystkim opiekunom grup, którym nasz projekt bardzo przypadł do gustu. Te spotkania dają nam olbrzymią motywację do dalszej pracy.


Mamy nadzieję, że czas zamykania muzeów odszedł w niepamięć i od następnego roku szkolnego, wszyscy uczniowie zduńskowolskich szkół będą mogli zwiedzać muzeum, a także nauczą się korzystać Interaktywnej Mapy przygotowanej w ramach projektu. Na mapie znajduje się mnóstwo twórczych zadań, które czekają na rozwiązanie.

Za nagranie relacji dziękujemy Nasze Radio 104,7 fm.


W zajęciach brały udział: Szkoła Podstawowa nr 11 w Zduńskiej Woli, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 2.

___________________________

O tym jak powstawali „Przewodnicy Muzeum” przeczytacie tutaj:

http://muzeumzdunskawola.pl/koniec-i-poczatek-czyli-nowe-historie-starych-rzeczy/
Skip to content
Verified by MonsterInsights