Mikrohistorie kontra stereotyp – EDD 2020

Już w tę sobotę i niedzielę (12 oraz 13 września) zapraszamy na wykład i spacer dotyczący drogi życia ciekawej postaci – Leona Gecowa – syna zduńskowolskiego fabrykanta.


W ten sposób interpretujemy hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Moja Droga”.


Spotkanie pn. „MIKROHISTORIE KONTRA STEREOTYP” odbędzie się w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych ul. Łaska 38, czyli dawnym domu Gecowów.


📍 12.09.2020, godz. 15.30 (Inkubator Inicjatyw Społecznych ul. Łaska 38)
👉 Wykład „Leon Gecow – od syna fabrykanta do stalinowskiego więźnia”.

Dlaczego Leon Gecow, syn fabrykanta podejmuje drogę wrażliwego społecznika? Prześledzimy jego losy, podczas których zbliżył się do kół lewicowych, by ostatecznie zająć w nich wysokie stanowisko, co niestety przyczyniło się do jego upadku i śmierci.
(Max. 15 osób)


📍 13.09.2020, godz.15.30 (Inkubator Inicjatyw Społecznych ul. Łaska 38)
👉 Spacer antropologiczno-kulturowy

Podczas spaceru odwiedzimy miejsca z wielowątkową historią. Zastanowimy się skąd biorą się stereotypy czy niechęci oraz wyparcie niektórych treści z przestrzeni publicznej.

(Prosimy o zachowanie dystansu społecznego.)


Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Skip to content
Verified by MonsterInsights