UWAGA WYSTAWA – „Gdy rozum śpi…”

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Bartka Jarmolińskiego „Gdy rozum śpi…”. Wystawa będzie czynna w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola 8.11 – 31.12.2019 r.

OTWARCIE: 8.11. godz. 17.00.

Człowiek wraz z całą swoją złożonością jest obiektem analizy i
głównym tematem prac Bartka Jarmolińskiego. Nieprzewidywalność, wielorakie potrzeby są procesami mniej lub bardziej uświadomionymi, związanymi zarówno z podświadomością, jak i ze świadomym, racjonalnym dążeniem do realizowania swoich potrzeb. Jarmoliński przygląda się reakcjom ludzkim, pokazując spektrum wielości zachowań naszego gatunku. W jego twórczości pojawiają się motywy antyczne, wzorce kanonów piękna tworzone od wieków. Wśród zaczerpniętych przez artystę motywów znajdziemy niektóre z dzieł Michała Anioła, Berniniego i bohaterów antycznych arcydzieł. Postacie te są niedoścignionymi wzorcami piękna i siły, którą Jarmoliński konfrontuje z rzeczywistością. Rzeczywistość ta jest nieprzewidywalną, bowiem jest w niej miejsce na wiele przywar, wad i małości gatunku męskiego. W jego pracach, które w pierwszym wrażeniu wyglądają wręcz miło, po dokładniejsze obejrzeniu, zobaczymy ile kontrastów z zabawą, dominacją, przewrotnością i niebezpieczeństwem jest w każdej z nich.

Najlepszym wprowadzeniem do historii przedstawianych przez Bartka Jarmolińskiego staje się staropolskie powiedzenie ”rozum niech twój sam osądzi, gdy rozumiesz że wzrok błądzi, że to rzeczy niepodobne, bo i uszu nie są godne”. Na całość wystawy „Gdy rozum śpi…” złożą się obrazy malarskie oraz prace wykonane w technice collage z lat 2016-2019.

Skip to content
Verified by MonsterInsights