PODWIECZORKI Z HISTORIĄ – NOWY CYKL SPOTKAŃ W MUZEUM

Ruszamy z nowym cyklem.

W każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 17.00 spotykamy się w siedzibie muzeum, po to, by odkrywać tajemnice naszego miasta. Tematy dotyczyć będą wydarzeń, które wpłynęły na losy Zduńskiej Woli, mniej i bardziej znane sprawy jej mieszkańców.

Jeśli interesuje Państwa konkretny temat, prosimy o zebranie 8 zainteresowanych osób (lista z podpisami i tematyką spotkania) i zgłoszenie do muzeum. Pracownicy muzeum przygotują dostępne w muzeum dokumenty.

Spotkania w formie multimedialnych wykładów, będą miały na celu integrację mieszkańców, zapoznanie się z lokalną historią oraz odkrywanie niebadanych dotąd tematów. Mieszkańcy mogą również przynosić zbiory z rodzinnych archiwów dotyczące omawianej tematyki, a nawet samodzielnie poprowadzić spotkanie.

27 czerwca o godz. 17.00 na spotkaniu omawiać będziemy życie przedwojennego burmistrza Zduńskiej Woli, którego postać widnieje na muralu tworzonym na ul. Łaskiej 16.

„Tadeusz Szaniawski – burmistrz nieprzeciętny” – prowadzenie Dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola – Tomasz Polkowski.

Info Do Mediów
Skip to content
Verified by MonsterInsights