Kultura dostępna – projekt „Świat wyobraźni”

„Świat wyobraźni” – to zadanie realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zduńskiej Woli w ramach programu Kultura Dostępna ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego jesteśmy partnerem.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli po raz kolejny już włącza w życie kulturalne osoby z dysfunkcją wzroku. Tym razem wspólnie z osobami niewidomymi i niedowidzącymi będziemy podróżować po różnych ośrodkach kulturalnych oraz muzeach w Polsce.
Odwiedzimy:

  • Łódź, a tam zajrzymy do Muzeum Tradycji i Niepodległości oraz MS2 – Muzeum Sztuki Współczesnej;
  • Oporów, Łęczycę i Tum, w których zobaczymy kolejno: Zamek, Skansen oraz Zagrodę Chłopską;
  • Bolimów, gdzie zwiedzimy Warsztat Garncarski Rodziny Konopczyńskich;
  • Bełchatów i Karsznice (Zduńską Wolę), a tam odwiedzimy po kolei Muzeum Regionalne – Dworek Olszewskich oraz Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych. Zwieńczeniem projektu będzie zorganizowanie wystawy odzwierciedlającej dorobek miasta Zduńska Wola w kontekście tradycji narodowych i lokalnych. Twórcy wystawy będą musieli tak dobrać eksponaty, aby pokazały one rozwój przemysłowy miasta w aspekcie idei patriotyzmu gospodarczego. Celem całego przedsięwzięcia jest włączenie osób z dysfunkcjami wzroku w życie kulturalne i intelektualne; ich pełna partycypacja we wszystkich płaszczyznach społecznych.
Logo Mbp1
Logo Muzeum Jpg
Skip to content
Verified by MonsterInsights