wrz
sob.
Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 – „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” @ ul. Złotnickiego 12
wrz 9@16:00 – 19:00

„Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” – zapraszamy na kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa w Zduńskiej Woli.

Wydarzenie w formie spaceru odbędzie się 9 i 16 września o godzinie 16.00

09.09, godz.16.00 – SPACER SZKLAKIEM FABRYCZNYM
Start: ul. Złotnickiego 12 (Urząd Miasta Zduńska Wola, dawny Dworek Złotnickiego).

Zapraszamy na spacer szlakiem zduńskowolskich fabryk. Opowiemy o ich historii, życiu ich właścicieli i pracowników — pokoleń, które budowały swój świat w rytm fabrycznej pracy.
Porozmawiamy o ukształtowaniu przestrzeni wokół budynków przemysłowych, a także o tym jak bardzo pofabryczna przestrzeń wpisuje się w codzienne życie miasta.

wrz
sob.
Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 – „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń” @ : parking przy parowozie wąskotorowym Px 48-1723 z tendrem, Łaska 257
wrz 16@16:00 – 19:00

16.09, godz. 16.00 – SPACER PO OSIEDLU KARSZNICE
Start: parking przy parowozie wąskotorowym Px 48-1723 z tendrem,
Łaska 257, 98-220 Zduńska Wola.

Podczas wycieczki po przestrzeni historycznego osiedla Karsznice zwrócimy szczególną uwagę na rytm życia jego dawnych mieszkańców. Tutaj bowiem wszystkie domy, bloki oraz ulice są nierozerwalnie związane z pracą kolejarzy. Tworzą swoiste szlaki pomiędzy kolejarskimi obowiązkami a codziennością. Spacerując, opowiemy o historii powstania osiedla, będącego wielką wspólnotą, przeżywającą tak samo radości i troski, wypełnione silnym poczuciem tożsamości, wynikającym z misji i etosu pracy pracowników kolei.

cze
wt.
Spacerem przez Weberlandię – miejski spacer historyczny
cze 11@11:00 – 12:30

Zapraszamy na kolejny miejski spacer historyczny. Tym razem przeniesiemy się w czasie do XIX w. i momentu, gdy Stefan Złotnicki postanawia założyć miasto Zduńska Wola.

Jak wyglądały jego pierwotne granice, infrastruktura, jak nazywały się ulice? Przespacerujmy się po najstarszej części miasta i posłuchajmy opowieści o tym, jak wyglądała Zduńska Wola 200 lat temu.

Spacer z okazji Dni Zduńskiej Woli odbędzie się dwa razy o 11.00 i 17.00.

Start: pod budynkiem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Prowadzenie: Tomasz Polkowski Dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Udział w spacerze jest bezpłatny.Spacerem Przez

Spacerem przez Weberlandię – miejski spacer historyczny
cze 11@17:00 – 18:30

Spacer z okazji Dni Zduńskiej Woli odbędzie się dwa razy o 11.00 i 17.00.

Start: pod budynkiem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Prowadzenie: Tomasz Polkowski Dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

Spacerem Przez

Verified by MonsterInsights