Tag: spotkanie

ŚWIADKOWIE HISTORII – spotkanie z Janem Brzozowskim

Spotkanie z działaczem opozycyjnym i niepodległościowym, długoletnim pracownikiem Zakładu Przemysłu Dziewiarskiego “Wola”, represjonowany w okresie stalinowskim. Jan Brzozowski był także regionalnym koordynatorem w wyborach czerwcowych ’89 z ramienia Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie. Spotkanie odbędzie się 13.12.2019 r. o godzinie 10:45 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.

SPOTKANIE KLUBU GENEALOGA

Wracamy z Klubem Genealoga! Najbliższe spotkanie już 31. maja o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przy ul. Złotnickiego 7. Tym razem porozmawiamy o aktach Wojskowego Sądu Rejonowego w Łodzi (1946-1955) i ich przydatności w badaniach genealogicznych. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Uroczyste spotkanie Darczyńców

8. marca podziękowaliśmy Darczyńcom muzeum. To zbiory przekazane przez mieszkańców Zduńskiej Woli tworzą to miejsce. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali podziękowania przekazane przez Prezydenta Miasta Zduńska Wola Konrada Pokorę oraz Dyrektora Muzeum Tomasza Polkowskiego. Statuetkami „Przyjaciel Muzeum” wyróżniliśmy osoby, które współpracują z nami na wielu płaszczyznach. Zenobia Radwańska – społeczniczka, autorka wielu inicjatyw społecznych inspirowanych historią …

Kontynuuj czytanie

Skip to content
Verified by MonsterInsights