ŚWIĘTUJMY RAZEM. POCZĄTKI DNI ZDUŃSKIEJ WOLI

Wystawa składa się m.in z fotografii Sławomira Zakrzewskiego, który reporterskim okiem ukazał styl, modę, luźną atmosferę i charakter Dni Zduńskiej Woli lat osiemdziesiątych.

Na wystawie znajdziemy opisy charakterystycznych punktów dotyczących tego wydarzenia.

Podzielone zostały na działy, które przypominają nam o początkach lokalnego święta oraz o specyfice podejmowanych działań: wystawach, sztuce, harcerzach czy modzie. Zestawiliśmy ze sobą aspekty, które mogą wydawać się odległe, a jednak, mają wspólny mianownik.

Jeśli mówimy o wystawach, to mówimy nie tylko o historii i pracach artystycznych, ale także współistniejących z nimi kiermaszach książek czy kwiatów. Sztuka to nie tylko zaproszone zespoły muzyczne, ale również sztuka cyrkowa. Moda to styl ulicy oraz wybory „Miss Trzech Pokoleń”.

Po mimo czarno-białych fotografii widać na nich życie, radość i luźną atmosferę.

Dni Zduńskiej Woli był to czas na spotkanie ze znajomymi, uczniami innych szkół, moment na wymianę poglądów i wspólną zabawę.


Ta świadomość odmienności czasu, zawieszenie na moment „zwykłego życia” była podstawą do wyzwolenia spontaniczności, pokazania tego, co Zduńska Wola ma najlepszego, a przede wszystkim budowania wspólnoty.

Koncepcja i opracowanie wystawy Gabriela Górska, Dział Kultury Miasta i Etnografii.

Wystawa czynna do końca lipca 2019 r. Prezentowana jest w plenerze przed Dworkiem Złotnickiego, ul. Złotnickiego 12.

Fot. 10.
Skip to content
Verified by MonsterInsights